Dynastar

Dynastar

DYNASTAR

Dynastar je výrobce lyžařského vybavení, který má svou základnu ve špičkovém francouzském středisku Chamonix. Od vzniku firmy roku 1963 je celá historie značky i její výroba spjata s prostředím nejvyšší hory Evropy, Mont Blancem. Chamonix je po celou dobu nejen základnou značky, ale především jeho velkou inspirací. Toto sepětí s horami a lyžováním vždy přinášelo podněty pro samotnou konstrukci lyží, používané materiály a co nejlepší užitné vlastnosti lyží.

Mezi velké úspěchy značky Dynastar patří bezesporu spolupráce s Američanem Tommy Moem, který v roce 1994 vyhrál Zimní olympijské hry ve sjezdu právě na lyžích této značky. Dalším úspěšný týmovým jezdcem byl Kjetil André Aamodt z Norska, který během své aktivní kariéry vyhrál celkově 8 olympijských medailí, z toho 4 zlaté, a několik medailí na Mistroství světa, kde celkem 5 jich bylo za první místo. Do historie značky se určitě zapíše i rok 2009, kdy Francouzska Julien Lizeroux s lyžemi Dynastar vyhrála ve slalomu třikrát za sebou Světový pohár a získala dvě stříbrné medaile na Mistroství světa.

Dynastar má za cíl stát se značkou pro fanoušky sjezdového lyžování, freeskiingu, pro závodníky i požitkáře, přičemž zůstává věrná své průkopnické povaze. Firma nehledí jen na designové prvky nebo módní barevné kombinace, ale zakládá si především na uspokojení vysokých nároků každého lyžaře. Dynastar své produkty stále navrhuje a testuje v Chamonix, kde může nasávat a čerpat z prostředí, které je pro lyžování jako stvořené.

Výrobce nabízí kromě lyží na sjezd a skialpinismus také kompletní lyžařské vybavení, jako např. sjezdové hole, chrániče, vaky na lyže, batohy a tašky a další servisní doplňky.