CZ SK PL
Skipasy zdarma
Získajte zadarmo skipasy při své objednávce nad 2 000,- Kč Více
Doprava zadarmo
Doprava zdarma od 14 000,- Kč Více
Dárečky
Máme dárek i pro tebe Více
Dahon

Dahon

DAHON.

Dahon je největší světový výrobce skládacích jízdních kol. Mezi hlavní sortiment značky patří především skládací kola, dnes i velmi populární elektrokola, ale vyberete si i z nabídky dětských kol. Samozřejmostí jsou pak veškeré doplňky jako jsou brašny na kola, přepravní vaky na skládačku a další.

Firma byla založena v roce 1982 Davidem T. Honem. Společnost byla založena na principu „zelené mobility“, která je nejen dopravdou, která udržuje lidi zdravější, ale také je ohleduplná k životnímu prostředí i příštích generací. Jako neúnavný inovátor, Hon strávil sedm let vývojem dokonalého skládacího kola, které by navíc splňovalo výše uvedené ideály. Hon a jeho bratr Henry se brzy rozhodli založit vlastní firmu se sídlem v jižní Kalifornii, zatímco se David přestěhoval na Tchaj-wan, aby postavil jejich první továrnu. První kolo z této továrny slavilo obrovský úspěch. Firma se z původního širokého záběru jízdních kol brzy specializovala na skládací kompaktní kola.

O dva roky později, v roce 1984, se skládací kola Dahon považovaly za jedny z nejkompaktnějších skládacích kol na trhu.

Většina jízdních kol Dahon využívá patentovanou konstrukci s jedním závěsem, kde se řídítka skládají dolů, závěs rámu se otáčí doleva a řídítka zůstávají uvnitř. Zatímco modely jako Jifo a EEZZ využívají nové vertikální technologie skládání. Nejprodávanějšími jsou 16 nebo 20 palcová kola, ale v nabídce naleznete vše od 12 do 26 palců.

Technologie a patenty Honových pro konfiguraci rámů a kol, kovové slitiny a skládací mechanismy poskytly mechanickou základnu pro 90% současných skládacích kol. V designových soutěžích po celém světě získaly kola z této továrny mnoho ocenění.

Dahon vyrábí kola do všech podmínek, ať už se jedná pouze o formu městské přepravy, o víkendový výlet nebo o cestu horským průsmykem. Dahon je zárukou pohodlí při každé situaci. V současnosti se Dahon stává i specialistou na dnes velmi populární elektrická jizdní kola a v jeho nabídce naleznete i kola dětská. Příslušeností jako jsou přepravní vaky na kola, tašky na kola na vaše potřebnosti jsou samozřejmostí.