CZ SK PL
Skipasy zdarma
Získajte zadarmo skipasy při své objednávce nad 2 000,- Kč Více
Doprava zadarmo
Doprava zdarma od 14 000,- Kč Více
Dárečky
Máme dárek i pro tebe Více
Blizzard

Blizzard

BLIZZARD

Blizzard, se sídlem v rakouském Salzburgu, je značka specializující se na výrobu lyžařského a dalšího sportovního vybavení.

Historie značky sahá až do roku 1945, kdy se Anton Arnsteiner vrátil z druhé světové války do své truhlářské dílny, kde začal místo nábytku vyrábět první dřevěné lyže.Značka Blizzard ale byla registrována až v roce 1953 a v následujících letech rychle expandovala. První velké rozšíření výroby začalo hned v roce 1957, kdy značka přivedla jako první do výroby lyží kovové a sklolaminátové materiály. V roce 1970 vyrostla výroba lyží až na 500 000 párů ročně. V roce 1996 pak představila první carvingové lyže.

Blizzard je přítomný také ve Světovém poháru, kde je reprezentován několika závodníky, jako je např. Rakušan Reinfried Herbst nebo japonský jezdec Akira Sasaki. V roce 2007 se Blizzard díky svým úspěšným týmovým jezdcům umístil na celkově desáté příčce v bodování Světového poháru. Rok 2014 byl pro značku velmi úspěšný. Týmový jezdec Mario Matt získal zlato ve slalomu na Olympijských hrách v Sochi. Akrobatický lyžař Loic Collomb-Patton se stal vítězem na Freeridové světové tour.

Značka Blizzard se nespecializuje pouze na výrobu lyžařského vybavení, ale snaží se uspokojit potřeby každého zimního nadšence. Kromě lyží a holí na sjezd nebo skialpinismus tak v její nabídce naleznete kompletní oblečení na zimu, od čepic přes zimní bundy a kalhoty až po ponožky, funkční prádlo, rukavice, kukly až třeba po vaky na lyže, boty, helmy a další lyžařské a snowboardové vybavení. Blizzard se po zkušenostech s výrobou lyžařských a běžkařských holí zaměřuje i na výrobu dnes velice populárních trekingových a nordic walking holí. Stejně tak jako kromě lyžařských a snowboardových brýlí naleznete v nabídce i brýle pro cyklisty. Značka Blizzard se zkrátka může pyšnit širokou nabídkou produktů na sport.