CZ SK PL
Skipasy zdarma
Získajte zadarmo skipasy při své objednávce nad 2 000,- Kč Více
Doprava zadarmo
Doprava zdarma od 14 000,- Kč Více
Dárečky
Máme dárek i pro tebe Více

Lyžující vozíčkáři

V sezoně 2011/2012, jsem zaznamenal bohužel oproti sezoně 2010/2011 pouze průměrných výsledků. Důvodů bylo více, především neúčast na závodech EP Pitztal a Kuhtai v prosinci 2011, důvodem mé neúčasti bylo smolné zranění při relaxačním pobytu v sauně, kdy jsem si ošklivě popálil nohu, takže jsem se měsíc léčil a nemohl jsem jak závodit, tak trénovat.

Předtím v listopadu 2011 jsem se již tradičně zúčastnil dvou slalomů v hale v Holandsku a i tam jsem se proti předešlé sezoně zhoršil, první slalom jsem díky hloupé chybě nedojel a ve druhém jsem skončil v kvalitní konkurenci po chybě ve 3. kole na 9. místě.

V lednu 2012 jsem se zúčastnil závodů EP v Sestriere, kde jsem startoval ve dvou obřích slalomech a dvou slalomech, v prvním obřím slalomu jsem skončil na 13. místě, ve druhém jsem se o jedno místo zlepšil, v obou závodech jsem měl velké rezervy, bohužel jsem se již tradičně nedokázal srovnat s agresivním povrchem technického přemrzlého sněhu. V obou slalomech, které následovaly jsem bohužel nedokončil.

Potom následovaly závody IPC ve stejném středisku, kde jsem v obřím slalomu skončil na 5. místě a ve slalomu na 2. místě.

Po těchto závodech jsem se zúčastnil EP v Abtenau, kde se bohužel díky počasí odjely pouze 2 závody v Superobřím slalomu, které byly za hranicí regulérnosti, první jsem po pádu nedokončil a druhý jsem po hodně opatrné jízdě dokončil na 14. místě, ostatní disciplíny byly díky počasí zrušeny.

Poté následovaly závody světového poháru v Arta Terme, kde jsem startoval ve dvou obřích slalomech a slalomu. První obří slalom jsem dokončil opět po chybách na 19. místě, druhý obří slalom a slalom jsem nedokončil.

Poté už jsem se v únoru zúčastnil pouze závodů EP na domácí půdě ve Špindlerově Mlýně, kde opět nepřálo počasí. Superobří slalom se jel za deště a špatné viditelnosti a nepodařilo se mi ho dokončit, to samé se stalo ve slalomu a obří slalom byl díky neregulerním pdomínkám zrušen. Více závodů jsem se bohužel nemohl díky pozastavení financování ze strany ČATHS zúčastnit.

V příští sezoně mám v plánu účast na MS, kde se opět pokusím o nominaci na paralympijské hry v Soči a účast v závodech Evropského a Světového poháru, bude ovšem dost záležet zda bude asociací ČATHS hrazena účast na těchto závodech.