CZ SK PL
Skipasy zdarma
Získajte zadarmo skipasy při své objednávce nad 2 000,- Kč Více
Doprava zadarmo
Doprava zdarma od 14 000,- Kč Více
Dárečky
Máme dárek i pro tebe Více
AK Ski

AK Ski

O společnosti AK Ski

Společnost Ak Ski byla založena Aldo Kuonenem v roce 1996, původně vůdcem závodního týmu Rossignol. Aldo založil společnost s jednoduchou myšlenkou - sdílet svou oddanost technologické dokonalosti, stejně jako svou lásku k lyžování. Chtěl spojit lyžařské nadšence z celého světa a chtěl, aby právě tím pojítkem byly jeho lyže. 

AK jsou výsledkem této jeho touhy. Už více než 20 let jsou v AK Ski vyráběny lyže zaměřené výhradně na výkon. Myšlenkou bylo zpřístupnit prvotřídní lyže každému, a přesně to se AK podařilo. Všechny jejich lyže mají celodřevěnou sendvičovou konstrukci - charakteristický znak závodních World Cup lyží.

Ak lyže se stále prodávají jen u hrstky vybraných prodejců - nejlepších na kontinentě. A přesto, že poptávka stále roste, oni zůstávají věrni kvalitě oproti kvantitě. Každý rok je vyrobeno přibližně 2500 lyží - to vše pro zajištění nejvyšší kvality za nejlepší možnou cenu.

Úspěch měří počtem nadšenců, kteří sdílejí stejnou vášeň pro sníh, sjezdovky a perfektní lyže. AK lyžaři žijí pro tento sport - pro rychlost, dovednosti a radost při sjíždění nedotčených svahů. Vzhledem k tumu, jak malá je produkce AK Ski, tak je vidět, že značka AK se stala známkou komunity, bratrství a touhy poznat jeden druhého.

Od počátku byla AK rodinným podnikem. Aldo dělal vše sám po boku s manželkou Hilary - počínaje návrhem, testováním, přes výrobu, až po návštěvu zákazníka a objednávky. Od skromných počátků AK v garáži ve Stansstadu s ním spolupracovali i jeho syn Marco a dcera Francesca. A o dvacet let později je AK stále rodinnou záležitostí s Marco a Francescou u kormidla pokračujíce v otcově nadšení.

Aldo by nemohl být více pyšný.