webbaner-léto-dárky-zdarma-2016-160x600 CZ

 

SNOW-na-Levnelyze-160x250px-v01 2

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Představení lyžařského areálu Monínec

Na severovýchodním svahu Javorové skály (725m n.m.) nedaleko tradičního turistického městečka Sedlec-Prčice vyrostl v posledních dvou letech největší a nejznámější lyžařský areál v centrálních Čechách.

70 km jižně od Prahy, na rozhraní nově vznikajících turistických destinací České Sibiře a Českého Meránu, vzniklo z původního rekreačního zařízení významné místo aktivního odpočinku, které si zachovalo stále více žádanou klidnou rodinnou atmosféru.

Monínec láká návštěvníky nejen příznivou polohou a snadnou dostupností ale především moderní horskou přepravní technikou a službami, které se mohou směle srovnávat s podobnými areály v Alpách.

Jediná čtyřmístná lanová dráha ve Středních Čechách a plně automatické zasněžování na 1200 m dlouhé sjezdovce zajišťuje lyžařům v průměru 100 dní v roce kvalitní denní i večerní lyžování.

Zkušenosti z minulých úspěšných zimních sezon ukazují, že lyžařský areál Monínec je vhodný pro širokou lyžařskou veřejnost a všechny věkové kategorie.

Lyžařská škola se řadí mezi nejlépe hodnocené v rámci celé České republiky a ve spojení s půjčovnou a servisem sportovního vybavení doplňuje komplet služeb.

Novou prostornou restauraci M2 s velkou terasou spolu s blízkým ubytováním ve dvou apartmánových domech najdeme přímo u parkoviště a nástupu na lanovou dráhu.

Monínec je vyhledávaným místem aktivního odpočinku i v létě. Adrenalinové vyžití nabízí tubingová dráha, přírodní lanový park, jízda na horských koloběžkách a stále oblíbenější travní lyžování.

Návštěvníci areálu a odborníci v cestovním ruchu ocenili areál Monínec první cenou v celostátní soutěži portálu Kudy z nudy pořádanou agenturou Czechtourism.

 

Další informace naleznete na

www.moninec.cz